herb
BIP
Dolnośląski Festiwal Nauki - 2014
19 września 2014

Wykład profesora Miodka

19 września 2014 r. 52 uczniów naszej szkoły wyjechało do Wrocławia  na Dolnośląski Festiwal Nauki, by w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego wysłuchać wykładu znanego nam z programu „Ojczyzna – polszczyzna” profesora Miodka.

Temat wykładu, który inaugurował  tegoroczny DFN , brzmiał „Rozum w języku”. Można się było głowić, co ma język do rozumu, ale profesor, jak zwykle zresztą, nie zawiódł. W barwny i obrazowy sposób uświadomił młodszym i starszym słuchaczom, że wszystko w naszym języku związane jest z rozumem i że językiem należy się posługiwać mądrze.

Z ciekawością słuchaliśmy o dobrych i złych końcówkach, właściwych formach wyrazowych i poprawnej odmianie wyrazów. Nie sposób przytoczyć ilości przykładów, które profesor podawał jako dowody ”rzeczowe”  swojego wykładu. Nie wiadomo kiedy minął czas przeznaczony na prelekcję. I w tym roku profesor otrzymał gromkie brawa, bo wykład  był bardzo ciekawy. Już wiemy, że następny rok  DFN nie obejdzie się bez udziału naszych uczniów, bo to tradycja naszej szkoły.

Coded By eThann
Naszą stronę odwiedziło już 1766937 osób.