Kolejami Dolnośląskimi do Szklarskiej Poręby
12 grudnia 2014

W piątek, 12 grudnia Koleje Dolnośląskie zorganizowały bezpłatny przejazd promocyjny na trasie Wrocław Główny – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna. Grupa naszych uczniów(27) klas Technikum Transportu Kolejowego wyjechała wraz z opiekunami: p. Romanem Izydorczykiem oraz p. Robertem Strojcem.

W pociągu przywitał nas p. Bogusława Molecki – dyrektor ds. handlowych „Koleje Dolnośląskie S.A.”, rozdano nam gadżety Kolei Dolnośląskich.

Naszą podróż rozpoczęliśmy punktualnie. Można było podziwiać wspaniałe widoki oraz odczuć postępy w budowie nowoczesnych podkładów kolejowych i torowisk na trasie przejazdu.

Podczas postoju w Szklarskiej Porębie Górnej został zaprezentowany  Impuls 36WEa. Każdy mógł wejść do kabiny maszynisty i przekonać się, czy prowadzenie jednego z najnowocześniejszych pojazdów w kraju, to łatwa sprawa.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  przeprowadzili pogadankę o kwestiach bezpieczeństwa.

Na miejscu mieliśmy trochę czasu na małe zakupy pamiatek z wyjazdu. Wycieczka zakończyła sie o 16.22 zgodnie z rozkładem.

Opinie uczniów:

Joanna:

Wycieczka bardzo mi się podobała. Nabyłam nową wiedzę o rzeczach mnie interesujących oraz o moim zawodzie.
W przyszłości również chciałaby wziąć udział w podobnym przedsięwzięciu.

Celina:

Wycieczka byłą bardzo  ciekawa. Rozwiązania techniczne w tym pociągu były bardzo nowoczesne. Duże wrażenie zrobiła na mnie pomieszczenie maszynisty.

Alicja:

Wycieczka bardzo mi się podobała. Mogłam zobaczyć urządzenia służące so prowadzenia pociągu  z bliska.

ZdjecieZdjecieZdjecieZdjecie