TTK - wycieczka Warszawa - Grochów PKP INTERCITY
5 czerwca 2017

W dniu 02 czerwca 16 osobowa grupa uczniów klasy I i II Technikum Transportu Kolejowego uczestniczyła w wycieczce do Warszawy Grochów.

Na miejscu mogli zobaczyć jedną z największych w Europie hal, w której dokonywane są przeglądy składów wagonowych „PKP Inercity”.

Uczniowie obserwowali przegląd składu wagonowego oraz budowę i zasadę eksploatacji jednego z najnowszego pojazdu” PKP Intercity”  Flirta III. Następnie uczniowie mogli obejrzeć symulator lokomotywy EP 09 oraz EU44” Husarz”, na których wszyscy maszyniści ze spółki PKP „Intercity” przechodzą obowiązkowe ćwiczenia w sytuacjach występujących na szlakach kolejowych podczas prowadzenia pociągów pasażerskich.

Kolejnym punktem wycieczki była sala, w której na specjalnym ploterze przygotowywane są tabliczki kierunkowe stosowane w pociągach do opisu trasy.

Na koniec naszej wycieczki uczniowie z dużym zainteresowaniem zwiedzali kabinę maszynisty oraz wnętrze pociągu Pendolino ED 250, a także mogli obserwować pracę drużyny konduktorskiej przygotowującej pociąg do odjazdu wraz z obserwacją dokonywania próby hamulca przez rewidenta taboru na pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny „Łużyce”  odstawionego  na  grupie odstawczej „Warszawa Grochów”.

Wycieczka została zorganizowana dzięki znakomitej współpracy z p. Januszem Kaziorem - Z-ca Dyrektora ds. handlowych Zakładu Zachodniego PKP Intercity SA w Poznaniu, przy pomocy Dyrekcji Zakładu Centralnego „PKP Intercity” S.A. w Warszawie.

Zdjecie