Zajęcia w pracowni TTK - PLK S.A. 10.10.2018
26 października 2018

W dniu 10.10.2018 r. w Zespole Szkół w Żarowie przeprowadzono zajęcia dla uczniów II klasy Technikum podnoszące kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technik Transportu Kolejowego, z wykorzystaniem sprzętu uzyskanego z projektu „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni i warsztatów zawodowych w [...], Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie [...]” nr RPDS.07.02.04-02-0002/16.

Zajęcia przeprowadził pracownik Polskich Linii Kolejowych S.A., Sekcji w Wałbrzychu Pan Jerzy Gorski.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z:

1. podstawami prowadzenia ruchu pociągów na szlakach wyposażonych w samoczynną blokadę liniową oraz na szlakach jednotorowych,
  2. stosowaniem telefonogramów zapowiadawczych,
  3. zasadami przygotowania dróg przebiegu,
  4. prawidłową kolejnością podczas przygotowania pociągów do jazdy oraz kolejnością wyprawianych pociągów.

W czasie zajęć wykorzystano tablicę multimedialną, projektor, symulator Dyżurnego Ruchu oraz laptopy (uzyskane z projektu).

Uzyskany w ramach projektu sprzęt uatrakcyjnił prowadzone zajęcia oraz pomógł w lepszym przyswojeniu informacji i umiejętności przez uczniów. Ułatwi to start w karierze zawodowej na stanowiskach związanych z prowadzeniem ruchu pociągów.

ZdjecieZdjecie

Naszą stronę odwiedziło już 1220369 osób.