Zawieszenie zajęć w szkole!
11 marca 2020

UWAGA:
Zawieszenie zajęć w szkole!

W dniach:

12 - 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły;

uczniowie branżowej szkoły I stopnia realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

Informacje będą przekazywane przez stronę internetową szkoły oraz przez e-dziennik.

Rodzicu,
w dniach wolnych od zajęć edukacyjnych zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny, rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie. Śledź również na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,
pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać jednak dni wolnych od nauki. Odpowiedzialnie wykorzystaj czas wolny od zajęć edukacyjnych w szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela. A przede wszystkim przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki.

Jak się zabezpieczyć przed zarażeniem koronawirusem?

Często myj ręce przy użyciu mydła i ciepłej wody.
Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji