Informacje z biblioteki szkolnej
29 kwietnia 2020

Kochani😊😊

Kilka dni temu obchodziliśmy wyjątkowe święto dla wszystkich czytelników na całym świecie,
a mianowicie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zawsze organizowane były liczne wydarzenia literackie, spotkania autorskie i kiermasze książek. Obecna sytuacja wiele zmieniła, ale uważam że jest to świetna okazja, aby podzielić się z Wami pewnymi propozycjami czytelniczymi. Generalnie wśród ludzi panuje przekonanie o tym że młodzież nie czyta, uważam że jest to wierutną bzdurą, myślę że wystarczy zaproponować odpowiednią książkę, taką która wciągnie czytelnika na długie godziny😊😊. Przygotowałam dla Was kilka propozycji książek, które ostatnio przeczytałam i myślę, że mogłyby Was zainteresować😊. Oto one:

1. „Jak nie dać sobą manipulować” autorstwa Christel Petitcollin. Książka jest swego rodzaju poradnikiem, powstała na przykładzie historii ofiar manipulacji, a jej zadaniem jest pomoc w radzeniu sobie w konfrontacji z osobami, które próbują nam zaszkodzić. Często w swoim życiu spotykamy się z ludźmi, którzy chcą nami manipulować, aby osiągnąć swoje cele. Książka może okazać się pomocna w rozpoznaniu toksycznych osób i wyswobodzeniu się spod ich wpływu.
  2. „Pacjentka” autorstwa Michaelides Alex, jest to thriller psychologiczny. Opowiada o pozornie szczęśliwym małżeństwie. Ona wzięty fotograf i ceniona malarka, prowadzi cudowne życie. Do czasu, kiedy pewnego wieczoru zabija swojego męża. Od tego momentu przestaje również mówić, nikt poza nią nie wie dlaczego i jak doszło do tragedii. Trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego, w którym nowo przyjęty psychoterapeuta, zafascynowany jej historią, stara się sprawić aby się przed nim otworzyła, wyjawiając tajemnicę  śmierci męża.
  3. „Tatuażysta z Auschwits” autorstwa Morris Heather, jest książką z serii historii prawdziwych. Opowiada ona o życiu Lalego Sokołowa, który w obozie koncentracyjnym zajmował się  tatuowaniem numerów na ramionach przybyłych do obozu więźniów. Zajęcie to dawało mu wiele możliwości, które wykorzystywał pomagając osadzonym i wykazując się tym samym niezwykłą odwagą. Autorka przedstawia w książce obozową codzienność, okrucieństwo, głód, strach, śmierć, ale także miłość, którą można odnaleźć nawet w takim piekle, miłość która trzyma przy życiu i daje nadzieję.
  4. „Poszukiwanie” autorstwa Charlotte Link to kolejna książka, którą chciałabym Wam polecić. Akcja ma rozgrywa się w północnej Anglii, gdzie na rozległych wrzosowiskach zostaje odkryte ciało zaginionej rok wcześniej czternastoletniej dziewczyny. Wkrótce potem ginie kolejna nastolatka. Policja ogłasza alarm. Czy w obu przypadkach chodzi o tego samego sprawce? Ten i wiele innych ciekawych, wciągających wątków znajdziecie w tej powieści sensacyjnej.
  5. „Stowarzyszenie umarłych poetów” powieść autorstwa N.H. Kleinbaum. To wzruszająca historia do której lubię wracać. Opowiada o losach uczniów Akademii Weltona, elitarnej szkoły średniej, która szczyci się wysokimi osiągnięciami i bardzo surową dyscypliną, a jej głównymi zasadami są: Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość. Do czasu, pojawienia się nowego nauczyciela, a wraz z nim zupełnie nowego podejście do kształcenia i wychowywania młodych ludzi. Obrona własnej indywidualności, wrażliwość na poezję i umiejętności dostrzegania jej wokół siebie, radość życia i korzystanie z tego, co przynosi każdy dzień, to wartości które uczniowie próbują realizować w tajnym klucie „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Czy rygorystyczne przestrzeganie tradycji, zwycięży z prawem do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu???

Kochani, a może Wy ostatnio przeczytaliście coś, co warto byłoby polecić innym😊, jeśli tak bardzo proszę o informacje do mnie na Messengera😊 Pozdrawiam Was serdecznie Kinga Bujak😊