Wycieczka na lotnisko Modlin
28 marca 2014

27 marca 2014 roku 45-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce na lotnisko w Modlinie oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Uczniowie mieli okazje zapoznać się z funkcjonowaniem lotniska, a także zobaczyć strefy lotniska, które dla normalnego pasażera są niedostępne.

Pierwszym punktem wycieczki była kontrola bezpieczeństwa, taka jaką przechodzi każdy pasażer korzystające z usług linii lotniczych. Następnie z okien autobusu uczniowie mogli zobaczyć drogę kołowania oraz pas startowy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu ratowniczego i przeciwpożarowego, a także sprzętu do utrzymania pasa startowego. Dużym zdziwieniem dla uczniów była informacja o zatrudnieniu ptaków drapieżnych (sokołów i jastrzębi). Ptaki te mają za zadanie odstraszanie ptaków z terenu lotniska.

Po atrakcjach na lotnisku uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zapoznać się z tragiczną historią tego zrywu narodowego.

Wycieczka została zorganizowana w ramach „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

ZdjecieZdjecieZdjecieZdjecie