Podsumowanie projektu "Strefa przyjazna środowisku naturalnemu"
30 maja 2014

W dniu 30 maja 2014 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Strefa przyjazna środowisku naturalnemu”, w którym brali udział uczniowie klasy II t o profilu technik logistyk wraz z Daicel Safety Systems Europe w Żarowie.

Celem tego projektu było udowodnienie, iż Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Żarowie, nie ma szkodliwego wpływu na środowisko naturalne.

Projekt polegał na przeprowadzeniu audytu w zakładach Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Żarowie przez uczniów naszej szkoły.

Przedstawiciele zakładów odpowiadali uczniom na pytania dotyczące profilu działalności, gospodarki odpadami, ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami oraz gospodarki wodnej, a także przedstawiali odpowiednią dokumentację.

Podsumowując, audyt przeprowadzony w zakładach SSE przez uczniów Zespołu Szkół w Żarowie dowiódł, że dokładają one wszystkich starań, aby jak najmniej wpływać negatywnie na środowisko naturalne.

Uczniowie biorący udział w projekcie zostali nagrodzeni przez Daicel Safety Systems Europe w Żarowie bonem upominkowym do EMPIK-u o wartości 150 zł.

ZdjecieZdjecie