Kierunki kształcenia na rok szkolny 2020/2021
DODATKOWE INFORMACJE
NABÓR ELEKTRONICZNY Kliknij aby się zapisać - w szkole obowiązuje nabór elektroniczny

NAJBLIŻSZY INTERNAT:
  • betoniarz - zbrojarz
  • rzeźnik - wędliniarz
  • operator obrabiarek skrawających
  • operator maszyn i urządzeń do obróbki plastycznej
  • mechanik - monter maszyn i urządzeń
  • mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych
  • mechanik bądź elektromechanik pojazdów samochodowych
  • operator urządzeń przemysłu ceramicznego
  • operator urządzeń przemysłu chemicznego

Kryteria naboru do klas pierwszych do
ZESPOŁU SZKÓŁ W ŻAROWIE

na rok szkolny 2020/2021

PODSTAWA PRAWNA:

1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz.U. z 2019r. poz. 1737)
  2. Zarządzenie nr 4/2020 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 stycznia 2020 r. w sprawie terminów przeprowadzanai postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 oraz Zarządzenie nr 5/2020 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 31 stycznia 2020 r. w sprawie zmiany zarządzenia nr 4/2020
  3. Zarządzenie Nr 14/2020 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 26 lutego 2020 w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, oraz miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach w roku szkolnym 2019/2020
  4. Harmonogram naboru 2020/2021 zawiera załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 4/2020 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 stycznia 2020 r.
  5. W postepowaniu rekrutacyjnym absolwent szkoły podstawowej może uzyskać maksymalnie 200 punktów rekrutacyjnych:

Maksymalnie 100 punktów rekrutacyjnych za wyniki egzaminu ósmoklasisty zgodnie z zasadą: wynik w procentach z:

• języka polskiego mnoży się przez 0,3
    • matematyki mnoży się przez 0,3
    • języka obcego nowożytnego mnoży się przez 0,2

Liczba punktów rekrutacyjnych za wyniki egzaminu ósmoklasisty jest równa sumie punktów rekrutacyjnych uzyskanych z wymienionych wyżej zakresów egzaminu.

Maksymalnie 72 punkty za oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych, otrzymane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, zgodnie z zasadą:

• 18 punktów – ocena: celujący,
    • 17 punktów – ocena: bardzo dobry,
    • 14 punktów – ocena: dobry,
    • 8 punktów – ocena: dostateczny,
    • 2 punkty – ocena: dopuszczając.

Zajęcia brane pod uwagę:
    Technikum:
    geografia, informatyka

Szkoła Branżowa I Stopnia
    geografia, informatyka

7 punktów za ukończenie szkoły podstawowej z wyróżnieniem

Maksymalnie 18 punktów za osiągnięcia w zawodach wiedzy, zawodach wiedzy będących konkursem lub turniejem organizowanym przez kuratora lub zgodnie z rozporządzeniem MEN o zasięgu co najmniej wojewódzkim, lub uzyskanie wysokiego miejsca w zawodach wiedzy innych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły („wysokie miejsce” określa kurator w zarządzeniu)

3 punkty za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu.

O przyjęciu do danej klasy decyduje liczba zdobytych punktów rekrutacyjnych. Gdy kandydatów będzie więcej niż miejsc, komisja rekrutacyjna stosuje po kolei kryteria, żeby wybrać najlepszych kandydatów.

W przypadku osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty, przelicza się punkty zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami.

Wybranymi przedmiotami w poszczególnych klasach w Zespole Szkół w Żarowie są:
    BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
    Wszystkie zawody:

• Język polski
    • Matematykaa
    • Geografia
    • Informatyka
    TECHNIKUM
    Technik Transportu Kolejowgo
    • Język polski
    • Matematyka
    • Geografia